Najpopularniejsze książki wszechczasów

Chciałbyś dowiedzieć się, jakie książki powinien znać każdy? Przedstawiamy listę dziesięciu najlepiej sprzedających się pozycji wszechczasów. Celowo nie zamieściliśmy na niej Biblii czy Koranu – oczywiście są to jedne z najpopularniejszych książek świata, jednak obliczenie, ile dokładnie egzemplarzy tych dzieł sprzedano, jest właściwie niemożliwe. Z tego względu skupiamy się jedynie na powieściach. Gotowy? Oto najlepiej sprzedające się książki świata:

Najbardziej znane ksiązki

C.S. Lewis, „Lew, Czarownica i Stara Szafa”

Pierwsza część sagi o Narni sprzedała się w oszałamiającej liczbie 85 milionów egzemplarzy. Prawdopodobnie każdy, kto zagłębił się w strony powieści Lewisa, przepełniony jest zdumieniem dla niezwykłej wyobraźni pisarza. Aż ciężko uwierzyć, że tak barwny i złożony świat mógł zrodzić się jako pomysł zaledwie jednego człowieka.

Lewis Carroll, „Alicja w Krainie Czarów”

Na całym świecie sprzedano aż 100 milionów egzemplarzy „Alicji w Krainie Czarów”. Przez wielu miłośników literatury uważana jest ona za najważniejszą powieść w dziejach świata. Bestseler Lewisa Carrolla uznawany jest za genialny przykład tzw. literatury absurdu, z mistrzowskim sposobem prowadzenia narracji. „Alicja” po dziś dzień inspiruje całe rzesze artystów.

Xueqin Cao, „Sen Czerwonego Pawilonu”

Książka autorstwa Cao została sprzedana w liczbie przekraczającej 100 milionów egzemplarzy. Uznaje się ją za najwybitniejszą powieść, jaka powstała w historii Chin. „Sen Czerwonego Pawilonu” to mistrzowskie połączenie powieści psychologicznej, obyczajowej, romansu i autobiografii autora.

Agatha Christie, „I Nie Było Już Nikogo”

Powieść Christie sprzedała się w liczbie ponad 100 milionów egzemplarzy. Po dziś dzień „I Nie Było Już Nikogo” uznawane jest za absolutny majstersztyk w dziedzinie kryminałów. Książka została zekranizowana przez stację BBC jako serial telewizyjny.

J.R.R. Tolkien, „Hobbit, Czyli Tam i z Powrotem”

Powieść, będąca wstępem do wydarzeń ze słynnego „Władcy Pierścieni” sprzedana została w liczbie ponad 100 milionów sztuk. W ostatnich latach doczekała się również swojej ekranizacji, za którą odpowiadał Peter Jackson.

J.K. Rowling, „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”

Pierwsza powieść z cyklu opowieści o młodym czarodzieju została sprzedana w nakładzie ponad 120 milionów egzemplarzy. Takiego sukcesu nie przewidział nikt – ani autorka ani jej wydawcy. Na podstawie książki nakręcono słynny film fabularny.

Antoine de Saint-Exupery, „Mały Książe”

Jedna z najlepiej rozpoznawalnych powieści na świecie, została sprzedana w liczbie przekraczającej 140 milionów egzemplarzy. „Małego Księcia” przetłumaczono na dwieście pięćdziesiąt trzy języki oraz trzy dialekty.

J.R.R. Tolkien, „Władca Pierścieni”

Powieść Tolkiena została sprzedana w nakładzie przekraczającym 150 milionów egzemplarzy. Jest to absolutny klasyk literatury fantasy i literatury w ogóle. Prawdopodobnie nikomu nie trzeba przybliżać tego tytułu.

Charles Dickens, „Opowieść o Dwóch Miastach”

Pomimo tego, że Dickens bardziej rozpoznawalny na świecie z powodu innych dzieł, to właśnie „Opowieść o Dwóch Miastach” sprawiła, że znalazł się w naszym rankingu. Powieść sprzedano w ponad 200 milionach egzemplarzy.

Miguel de Cervantes „Don Kichot”

Najlepiej sprzedająca się książka wszechczasów osiągnęła zawrotny wynik – została sprzedana w nakładzie przekraczającym 500 milionów sztuk. Losy szalonego rycerza do dziś inspirują i porywają czytelników na całym świecie.

Starocie kraków: https://banknocik.com.pl/