Kolorowa pieczątka jako ciekawa pamiątka z podróży

Z czym kojarzą Ci się pieczątki? Z czarnobiałymi stemplami firmowymi? Z pieczątką stawianą przez lekarza? A może z małą pieczątką imienną? Pomyśl szerzej! Mała lub duża, prosta lub fantazyjna, z symbolem danego miejsca lub podobizną znanej postaci, monochromatyczna lub kolorowa pieczątka może być świetną pamiątką z podróży! Niezależnie od tego, gdzie się wybierasz, pieczątkę możesz otrzymać niemal w każdym kraju! Jedziesz do Kambodży, RPA, Meksyku lub Australii? A może wybierasz polskie Tatry? Nie musisz przywozić ze sobą bibelotów, zbieraczy kurzu czy kolejnych magnesów. Postaw na stemple turystyczne, które będziesz przechowywać np. w poręcznym albumie!

Kolorowe pieczątki z podróży zamiast innych pamiątek – zatrzymaj chwile na dłużej!

Kolorowe pieczątki z podróży mają dużą moc – mogą przenosić Cię w czasie i przywoływać piękne wspomnienia! Zbierając pieczątki – czy to na biletach, w albumach, czy na gładkich kartkach – możesz w każdej chwili wziąć do ręki swój zbiór i przenieść się w czasie oraz w mgnieniu oka znaleźć się w odległym miejscu. Tak działa magia wspomnień zaklętych w stemplach z miejsc, które skradły Twoje serce!

Co może znajdować się na pieczątkach z podróży?

Mogą to być np. symbole miejsc, godła, herby, adresy, a nawet współrzędne geograficzne. Część schronisk, które znajduje się wysoko w górach, na pieczątkach zamieszcza też wysokość nad poziomem morza. Ponadto często projektowane są pieczątki okolicznościowe, wydawane z okazji ważnych wydarzeń, np. jubileuszy. Wtedy na stemplu możesz znaleźć logo wydarzenia, podobiznę znanej osoby czy inny symbol upamiętniający event.

Jakie pieczątki z podróży możesz zbierać i gdzie je dostać?

Odpowiedź można byłoby zamknąć w 1 zdaniu – każde! Pieczątki wydają miejsca, takie jak urzędy pocztowe, muzea, ośrodki turystyczne (np. schroniska), skanseny, teatry, kina, sklepy, puby, restauracje i kluby.

Pieczątki możesz zbierać np. na biletach wstępu. Zwykle lądują one w koszach na śmieci, ale Ty możesz zrobić z nich świetną pamiątkę z wycieczki. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby pracownika danego miejsca poprosić, by odbił stempel w albumie (jeśli tylko chcesz taki ze sobą wozić) lub w notesie (w tym przypadku możesz wyciąć kartkę z pieczątką i zamieścić w albumie). Wystarczy uśmiech i grzeczna prośba. 😊

Poza tym kolorowe pieczątki z podróży możesz otrzymać też na poczcie – np. na widokówce lub ponownie – na gładkiej kartce.

To tylko przykłady miejsc, które mogą wzbogacić Twoją kolekcję. Bądź czujny i otwórz się na nowe możliwości! Zbieranie pieczątek z podróży może pobudzić Twoją kreatywność i sprawić, ze wyprawy będą jeszcze ciekawsze. Zaczniesz bowiem uważniej przyglądać się okolicy i szukać ciekawych miejsc.

Kolorowe pieczątki zamówisz w serwisie z pieczątkami online: https://pieczatki-online.eu.