5 najlepszych filmów kryminalnych roku 2019 na długie, zimowe, wieczory

Rok 2019 obfitował w wiele interesujących premier kinowych. Jednym z gatunków, które wiódł w tym roku prym na ekranach kin i telewizorów, jest… kryminał. Trzymające w  napięciu, pełnie nieoczekiwanych zwrotów akcji, doskonałych dialogów i wyśmienitej gry aktorskiej produkcje są doskonałą propozycją na długie, zimowe wieczory. Jakie filmy kryminalne, które miały premierę w 2019 polecamy? Sprawdź 5 propozycji!

The Highwaymen, reż. John Lee Hancock

Kryminał, którego akcja rozgrywa się w latach 30. minionego stulecia, to historia inspirowana prawdziwymi zdarzeniami. W główne role wcielają się hollywoodzkie gwiazdy kina – Kevin Costner i Woody Harrelson. Grają oni role byłych strażników Teksasu, którzy po zakończeniu kariery, wracają ostatni raz do pracy, by rozwiązać jeszcze jedną, trudną sprawę.

Frank Hamer (Kevin Costner) I Maney Gault (Woody Harelson) ścigają znany większości z nas przestępczy duet Bonnie Parker i Clyde’a Barrowa, z którym dotychczas policja nie mogła sobie poradzić.

Scenariusz do filmu powstał w 2005 roku. Od tamtego momentu musiało minąć 13 lat, by usłyszeć pierwszy klaps. Zdjęcia rozpoczęto dopiero po przejęciu praw do filmu przez platformę Netflix.

Na noże, reż. Rian Johnson

Film „Na noże” (oryginalny tytuł to „Knives Out”) to produkcja z pogranicza dramatu i komedii, choć najwięcej w niej elementów klasycznego kryminału. Fabuła zbudowana jest wokół pytania: kto zabił? Inspiracje do filmu zostały zaczerpnięte z powieści mistrzyni kryminałów Agaty Christie.

„Na noże” opowiada historię detektywa Benoita Blanca (w tej roli znakomity Daniel Craig), który podejmuje się zbadania sprawy tajemniczej śmierci bogatego pisarza (Christopher Plummer) – głowy ekscentrycznej rodziny Robinsonów. Dramatyczne wydarzenia rozgrywają się podczas rodzinnego zgromadzenia w Święto Niepodległości.

W filmie występują także inni znakomici aktorzy i aktorki – Lakeith Stanfield, Chris Evans, Jamie Lee Curtis, Toni Collette czy Michael Shannon.

Joker, reż. Todd Phillips

„Joker” to produkcja, która łączy w sobie elementy kryminału, dramatu i filmu psychologicznego. Opowiada skomplikowanych losach amerykańskiego komika, którego życie codzienne zdecydowanie nie przypomina komedii. Strudzony codziennością, niepowodzeniami w życiu zawodowym i prywatnym, nękany przez chorobę psychiczną i rzadką przypadłość, popada w obłęd i decyduje się na dramatyczne działania.

W roli głównej występuje Joaquin Phoenix, który przeszedł olbrzymią metamorfozę fizyczną. Jego gra jest doskonała i sprawia, że widz wręcz współodczuwa cierpienia i szaleństwo głównego bohatera.

Pewnego razu w… Hollywood, reż. Quentin Tarantino

Dramat, komedia i kryminał w jednym. Doskonała gra aktorska, gwiazdorska obsada, fenomenalny klimat, rewelacyjne dialogi i jedyny w swoim rodzaju Quentin Tarantino. Produkcja opowiada o losach aktora Ricka Daltona (Leonardo Dicaprio) i jego przyjaciela kaskadera Cliffa Bootha (Brad Pitt). Mężczyźni powracają do przemysłu filmowego i próbują odnaleźć się w Hollywood, które znacznie się zmieniło w trakcie ich nieobecności.

W filmie występują także inni, znakomici aktorzy i aktorki: Margot Robbie, Al Pacino, Emile Hirsch, Margaret Qualley czy Timonthy Olyphant.

Podły, okrutny, zły, reż. Joe Berlinger

Film biograficzny, kryminał i thriller. Opowiedziana na nowo historia zbrodni Teda Bundy’ego. Tym razem poznajemy losy seryjnego mordercy z perspektywy jego wieloletniej partnerki Liz Kendall, która nie wierzyła w prawdę o swoim partnerze.

W filmie występują m.in.: Zac Efron, Lily Collins, Kaya Scodelario czy Jim Parson.

Zima, święta, okres noworoczny czy pierwsze miesiące w roku to doskonały czas na oglądanie filmów, zwłaszcza kryminalnych. Jeśli wyjeżdżasz np. Na ferie zimowe w góry do dobrego hotelu lub pensjonatu i planujesz relaksować się przy dobrych filmach, sprawdź, czy w pokojach dostępne są telewizory z wejściem USB, HDMI lub z wbudowanymi aplikacjami filmowymi.